ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4878662
*
nr 487 8662
Spegel
Orientalisk, höjd: 120
Utrop:
300 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2007
kl 17:38:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/9 13:20:09
1
300 kr
24/9 09:59:34
2
Vinnande bud
24/9 17:28:51
3
450 kr
24/9 17:30:09
3
550 kr
24/9 17:30:35
3
650 kr
24/9 17:31:07
3
750 kr
24/9 17:31:45
3
850 kr
24/9 17:33:12
3
950 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: orientalisk spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 487 8662
Spegel
Orientalisk, höjd: 120
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 950 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/9 13:20:09 | 1 | 300 kr |
24/9 09:59:34 | 2 | Vinnande bud |
24/9 17:28:51 | 3 | 450 kr |
24/9 17:30:09 | 3 | 550 kr |
24/9 17:30:35 | 3 | 650 kr |
24/9 17:31:07 | 3 | 750 kr |
24/9 17:31:45 | 3 | 850 kr |
24/9 17:33:12 | 3 | 950 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: orientalisk spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02